Про “Реберню” в Одесі та лавину хамства

Вікторія Сібір | 05 травня 2021 Думка
Share Button
Фото з відкритих джерел
В Одесі днями відкрилась славнозвісна львівська Реберня, і вже другий день пилають станіци одеського сегменту фейсбуку — за реберця схрестились у двобої всі сили, і пішов брат на брата, і запалали зорі.

В самій Реберні висять прекрасні постери з зображенням “понаїхавшого” Дюка з валізою та Катериною, що тримає в руці табличку “Ростов”. Від цього страждають здебільшого “корєнниє”. І ще зображено язик, прибитий виделкою, і майоріє надпис “мова”. Це добило вже тих, кому “какаяразніца”.

Мене в усій цій ситуації непокоїть хіба що єдине — лавіни хамства, прокльонів, звинувачень у “розпалі міжнаціональної ворожнечі” та інших стандартних ознак антимайдану. Ну, і спроби з*ясувати, чий гумор смішніший.Всім гарним у нашому місті ми завдячуємо саме понаїхавшим западенцям: Боффо, Бернардацци, Дерібасу, Ланжерону, Влодеку, Фраполлі, Фельнеру і Гельмеру.Місцевому ж, прикладом, Галантернику, ми можемо згадати хіба що сучасну Аркадію. Зато не понаєхал.

Примара “найкращого одеського гумору”, як і “цей видатний одеський акцент” є породженнями дефіциту інших варіантів. Так само, як і славнозвісний найсмачніший пломбір — від неможливості спробувати інший. Жванецький і Карцев стали уособлювати все умовно смішне, бо інших не було — ну серйозно.

Вудхаус, Дуглас Адамс, Воннегут, Пратчетт могли б скласти їм конкуренцію і розвити відчуття прекрасного у пересічних, але ні. Навіть ті самі Нушич, Гашек та Джером, що за совка публікувались, заходили не так масово, як, господі прості, Зощенко. Шоу Довгоносиків стали крутезним проривом, але і тут перемогла колективна Дубовицька.Тому ні, любі мої одесити, ми — не столиця гумору, ми не маємо монополії на жарти, і не нам вказувати іншим, чи смішно вони жартують. Наразі ми — звичайне приморське дещо провінційне напівзруйноване місто з апломбом мегаполісу і спогадами про колишню славу.

І я люблю свою Одесу з усіма її вадами, не намагаючись натягнути сову на глобус і удати, що не бачу стихійних забудов, перекритих пляжів, пам*яток архітектури, що горять і руйнуються щодня.З приводу ж ведення дискусії – якщо пам*ятаєте, у фільмі “8-ма міля” (так, тому, де грає Емінем) головний герой у фінальному батлі перемагає, зачитуючи те, що може бути використано його супротивником. Себто перераховуючи всі свої потенційні больові, він грає на випередження і вибиває грунт з-під ніг опонента.

І для мене це до сих пір лишається головною інструкцією на випадок важливих перемовин.З відомою долею самоіронії та розумінням своїх слабких моментів ви стаєте майже повністю невразливими для світу (для всього іншого є глок).

Починаєте ображатись, хамити, погрожувати — одразу програєте. “Юпітер, ти сердишся, а отже ти не правий”

Джерело

Як писало Діло, власникам львівської «Реберні» в Одесі оголошують бойкот через “жарти” на стінах та саркастичні малюнки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі