Про що домовилися учасники «нормандської зустрічі» у Парижі

Share Button
Фото: Офіс президента
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі лідерів країн – учасниць Нормандського формату було погоджене повне припинення вогню на сході України, яке має розпочатися до кінця 2019 року.

«Найперше – це невідкладні заходи щодо стабілізації безпекової ситуації на сході України. Це повне, всебічне та безстрокове припинення вогню на сході України, яке повинно розпочатися до кінця 2019 року», – повідомив глава держави під час зустрічі зі ЗМІ за результатами Нормандського саміту в Парижі.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі лідерів країн – учасниць Нормандського формату було…

Gepostet von Офіс Президента України am Montag, 9. Dezember 2019

Крім того, на зустрічі було домовлено про обговорення у межах Тристоронньої контактної групи у Міську нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі, що мають важливе гуманітарне значення для всіх українців.

Також сторони домовилися про сприяння звільненню утримуваних осіб до 31 грудня 2019 року за принципом «всіх на всіх». «Країни-учасниці сприяють взаємному звільненню до 31 грудня 2019 року за принципом «всіх на всіх». Було погоджено необхідність верифікувати повні списки та надати повний і безумовний доступ представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб», – сказав глава держави.

Володимир Зеленський: Для мене найголовніша перемога – ми домовилися про звільнення за принципом «всіх на всіх» до 31 грудня.Детальніше: http://bit.ly/2rtO6pO

Gepostet von Офіс Президента України am Montag, 9. Dezember 2019

Президент наголосив, що не допустить федералізації України.

Читайте також: Переднормандське. «За базар відповідаєш», або Слабкі місця Путіна

«Я хочу окреслити низку принципів, яких я ніколи не порушу як Президент України, бо з цим ніколи не погодиться український народ», – заявив Володимир Зеленський.

«Перше – це неможливість федералізації. Україна – унітарна держава. Це незмінна стаття Конституції України та непорушний принцип існування держави», – підкреслив Володимир Зеленський.

Виступ Володимира Зеленського під час зустрічі лідерів країн-учасниць «Нормандського формату» з представниками ЗМІ.

«Низка принципів, які я ніколи не порушу як Президент: неможливість федералізації, неможливість того, щоб будь-хто здійснював вплив на вектори руху й розвитку України, неможливість компромісів у врегулюванні ситуації на Сході через поступки Україною територіями – Донбас і Крим є Україною» – виступ Володимира Зеленського під час зустрічі лідерів країн-учасниць «Нормандського формату» з представниками ЗМІ.

Gepostet von Офіс Президента України am Montag, 9. Dezember 2019

Другим пунктом, щодо якого Українська держава має стійку позицію, є неможливість вчиняти будь-який вплив на вектор її руху та розвитку. «Україна – незалежна, самостійна, демократична держава, вектор розвитку якої завжди обиратиме виключно народ України», – наголосив президент.

Україна ніколи не поступиться своєю територією й не дозволить впливати на вектор свого руху та розвитку – Президент.Більш детально: http://bit.ly/2RBpN3T

Gepostet von Офіс Президента України am Montag, 9. Dezember 2019

Глава держави також укотре нагадав про територіальну цілісність та непорушність українських кордонів: «Третє – неможливість компромісів з урегулювання ситуації на сході України через поступки територією в межах міжнародно визнаних кордонів. Для кожного українця і Донбас, і Крим – це Україна».

Фото: Офіс президента

Нагадаємо, президент Французької Республіки, канцлер Федеративної Республіки Німеччина, президент Російської Федерації та президент України зустрілися учора, 9 грудня, в Парижі.

Вони наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків.

Учасники вирішили таке:

  1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

  1. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

  1. Подальші кроки.

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі