Промислове виробництво в Україні продовжить зростати – Шмигаль

23 січня 2021 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
У 2021 році промислове виробництво в Україні продовжить зростати.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Фейсбуці.

«Промислове виробництво продовжує виходити на стійкий тренд відновлення. У грудні 2020 року відбулося зростання на 4,8% порівняно з груднем 2019 року. Додаткові стимули від уряду, а також позитивна динаміка цін на зовнішніх ринках сприятимуть тому, що у 2021 році промисловість продовжить зростати», – зазначив Шмигаль.

Крім того, за його словами, роздрібна торгівля за підсумками 2020 року зросла на 8,4% проти 2019 року. Споживчий попит став одним із головних драйверів відновлення економіки вже з ІІІ кварталу 2020 року. Завдяки зростанню з 1 січня мінімальної зарплати до 6 тисяч гривень, а також зростанню середніх зарплат до 13,6 тисячі гривень цьогоріч — споживчий попит буде залишатися одним із ключових елементів відновлення економіки на 4,6% в цього року, переконаний глава уряду.

Також він зазначив, що за програмою пільгових кредитів «5-7-9» вже видано 18,5 млрд гривень дешевих позик, нею скористалися майже 8 тисяч підприємств по всій країні.

«Важливо, що з 2021 року уряд розширив відповідну програму, і тепер нею повноцінно може скористатися середній бізнес із річною дохідністю до 20 млн євро. Також уже в першому кварталі цього року має повноцінно запрацювати програма портфельних гарантій для МСБ, що має сприяти подальшому здешевленню кредитних ресурсів для наших підприємців», – нагадав прем’єр-міністр.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі