Радко Мокрик

Радко Мокрик

історик, культуролог

Просте буденне “дякую” має стати найважливішим словом для нас всіх

Радко Мокрик | 15 квітня 2022, 13:16 Думка
Share Button
Фото: умовне
"Дякую, ви такі молодці!".

В Києві гудуть сирени, а двоє жінок старанно миють сходи в підземці на Театральній. Оранжеві жилети, хустки на головах, відра з водою.

Повз проходить ще одна жінка – в діловому одязі, мабуть, на роботу. “Дякую вам, ви такі молодці!”. Жінки підіймають голову і світяться радістю: “Та що, ви, ми з першого дня так. Стараємось, щоб місто було гарним зараз. Це для нас всіх!”.

Мені здається, що оце просте буденне “дякую” має сьогодні стати найважливішим словом для нас всіх.

Проходячи повз комунальників, які міняли освітлення, я подякував їм, що вони працюють. Зайшовши в продуктовий – подякував, що в них відчинено. Минаючи черговий блокпост, я подякував хлопцям, що вони тут. У всіх це викликає лише позитивні емоції. 

Так, ми всі це можемо робити завдяки ЗСУ, прикордонникам, нацгвардії, волонтерам. Їм беззаперечна вдячність і шана. І усі люди, які виконують свою буденну роботу – важливі. Кожна людина переживає цю війну по своєму. Не всі вміють і можуть відповідати очікуванням. Але я певен, що абсолютна більшість намагається робити якнайкраще. Кожна відкрита аптека, кожен автобус, що вийшов на маршрут, кожна написана стаття, кожна прибрана вулиця – це все дуже важливо. Це непомітні маленькі кроки до перемоги. 

Переконаний, що ми всі зараз складаємо мозаїку майбутньої перемоги, в якій кожен буде камінчиком. Хтось більшим і яскравішим, хтось менш помітним. Але ми всі зараз частинки героїчної української історії.

І за це варто бути вдячними. Просте добре слово підтримки кожному з нас. Не забуваймо про нього.

Дякую усім, хто навіть найменшими кроками наближає нашу перемогу.

Джерело

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі