Проти України ще до війни працювало понад 7 тис. співробітників російських спецслужб

01 липня 2022, 14:53
Share Button
Фото ілюстративне
Проти України ще до війни працювало понад 7 тисяч співробітників спецслужб Російської Федерації, і цей напрям постійно посилювався, аби дестабілізувати ситуацію.

Так, сфера відповідальності ФСБ полягала у підготовці формування окупаційної влади у Києві та на місцях в Україні після вторгнення РФ.

Про це в інтерв’ю виданню “Главком” розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

Він зазначив, що Путін дійсно хотів захопити Київ за умовні три дні. “Для цього збирались використати весь арсенал, всі наявні у них інструменти: від військових до диверсійних груп та агентів впливу. У цій схемі спецслужби мали свої чіткі завдання. Зокрема, сфера відповідальності ФСБ полягала в розвідувально-підривній діяльності, підготовці і взаємодії з колаборантами, аби швидко сформувати окупаційну владу на місцях. Власне те, що ми, наприклад, бачимо в тому ж Херсоні”, – сказав Дехтяренко.

Він додав, що їхня загальна мета – усіма способами провести легітимізацію окупантів в Україні. І в межах цієї лінії ФСБ, безумовно, працювала зі своєю агентурою в Києві. Особливо активно ми спостерігали це у січні-лютому, перед вторгненням, зауважив речник СБУ.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі