Придумай назву зірці. Астрономічний союз оголосив конкурс із присвоєння імен планетним системам

07 серпня 2019 Життя
Share Button
Фото: Вікіпедія
Міжнародний астрономічний союз (МАС) вдруге в історії організовує конкурс із привласнення імен планет і зір, навколо яких вони обертаються. Україні виділена планетна система HAT-P-15, що знаходиться в сузір’ї Персея.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написала голова Львівського астрономічного товариства, кандидат фізико-математичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Любов Янків-Вітковська.

За її словами, цього разу учасникам проекту, присвяченого 100-річчю з часу заснування МАС, пропонується надати імена системам, що містить одну зорю і одну планету, при цьому кожній країні виділяється власна система.

«Важливо розуміти, що схвалені імена не замінять традиційні наукові позначення, але будуть визнані МАС як повноправні назви об’єктів та опубліковані із зазначенням авторства. Ці назви потім можуть використовуватися всіма охочими без будь-яких обмежень поряд із науковими позначеннями або замість них», – наголошує Любов Янків-Вітковська.

Україні, зазначає науковиця, виділена планетна система HAT-P-15, що знаходиться в сузір’ї Персея. Зоря у цій системі є жовтим карликом (тип G) і поки що недосяжна для спостережень наземними телескопами. Екзопланета HAT-P-15b була відкрита в 2010 році, знаходиться на відстані 0.0965 а.од. від зорі, є газовою планетою-гігантом з масою 1,94 мас Юпітера і орбітальним періодом 10,9 діб.

Для назви пасуватиме слово, яке асоціюється з Україною. «Для астероїда, наприклад, гарно звучить – Тризуб», – пропонує Любов Янків. Також пані астрофізик зазначає, що назву можна писати і кирилицею, і латинкою.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі