Приплив іноземних інвестицій в Україну зупинився – Рада НБУ

14 січня 2021 Економіка
Share Button
Фото - ілюстративне
За 11 місяців 2020 року відтік прямих іноземних інвестицій з України склав $200 млн, у тому числі шляхом вилучення доходів прямим інвестором – 1,2 млрд. доларів. У той час за аналогічний період минулого року приплив іноземних інвестицій досяг $5,1 млрд, з яких $3,1 млрд – реінвестовані доходи прямого інвестора.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

“У 2020 році практично зупинився приплив прямих іноземних інвестицій в Україну”, – констатував очільник.

Глава Ради НБУ додав, що разом з відпливом інвестицій в боргові цінні папери уряду і корпоративного (в тому числі банківського) сектору на рівні $1,9 млрд, чистий відтік коштів з України за фінансовим рахунком за січень-листопад 2020 року склав $7,7 млрд . В той час, як за аналогічний період минулого року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив 9,0 млрд. доларів США.

“Недостатньо швидкий прогрес в реалізації структурних реформ і невизначеність з подальшими перспективами подолання епідемії COVID-19 в Україні визначають мізерні обсяги іноземних інвестицій в економіку та не дозволяють повною мірою розкрити виробничий потенціал української економіки”, – зазначив Данилишин.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі