Притула прокоментував конфлікт у “Голосі”

17 квітня 2021, 23:55 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Колишній кандидат у мери Києва, телеведучий і волонтер Сергій Притула розповів про "узурпацію влади" в партії "Голос" та про те, як голова політсили Кіра Рудик відмовила йому у пропозиції очолити київський осередок партії.

Про це він заявив в інтерв’ю “BBC News Україна”, передає Рубрика.

“У грудні я запропонував керівництву партії дозволити мені очолити київську організацію, що було б логічним продовженням кампанії. Мерські вибори не виграли, але фракція з девʼяти людей у Київраді зʼявилася не в останню чергу завдяки моїм потугам. І я готовий нести відповідальність за їхню роботу — за умови, що їхня діяльність узгоджується зі мною. Проте мені відмовили”, — розповів Притула, який раніше був заступником голови партії “Голос” і членом політради.

За його словами, нині він рядовий член партії.

Також Притула уточнив, що питання щодо київської організації вирішувала особисто голова партії Кіра Рудик — воно “навіть не виносилося на політраду”.

Окремо телеведучий прокоментував конфлікт у партії.

“Кризи у партії як такої немає. Я б не говорив про зникнення партії. Є певні загрози, якщо терміново не відбудуться зміни. Є непорозуміння між низкою депутатів, між багатьма регіональними осередками і керівником партії. Тобто голова партії зараз зібрала навколо себе багато негативу через свою поведінку саме як керівник”, — пояснив він.

Притула запевнив, що йдеться не про конфлікт десяти депутатів із головою, а про конфлікт партії з головою. Одним із наріжних питань є фінансова діяльність Рудик.

“У той чи інший спосіб відбувається узурпація влади і спроба створити партію авторитарного зразка, яка заздалегідь приречена на провал. Щоб створити авторитарну партію на чолі з одним лідером, потрібно, щоб там були не зовсім амбіційні люди… Інший критерій для такої партії — беззаперечний авторитет лідера. І тут у голови партії не все гаразд”, — розповів він.

На думку Притули, у партії “Голос” зараз величезні проблеми саме через керівництво.

“Коли воно ставить своїми діями під загрозу існування партії, коли є обґрунтовані претензії НАЗК щодо витрачання фінансів на виборах, коли голова партії починає розказувати про якісь можливі коаліційні історії зі “слугами” — вибачте, це трохи не те, під чим ми підписувалися, коли заходили на борт корабля, що називається “Голос”. Якщо одна людина помиляється в тому, куди має рухатися партія, то на це має бути належна відповідь від інших людей у партії”, — вважає він.

Водночас Притула підтвердив, що має амбіції очолити “Голос”, якщо на зʼїзді переоберуть керівництво партії.

“Я сказав, що амбіція в мене є, і я не буду цього заперечувати. Але якщо хтось буде вважати, що постать Притули достатньо контроверсійна, що я не потягну партію і мені краще бути на інших позиціях — питань немає. Оберіть будь-якого іншого функціонера, до якого є довіра партійців”, — сказав він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі