Призначення Шкарлета міністром освіти оскаржили в Конституційному суді

05 березня 2021
Share Button
Ілюстративне фото
Народні депутати відправили до Конституційного Суду (КС) подання щодо скасування рішення Верховної Ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки у зв'язку з неперсональним голосуванням парламентаріями.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ми відправили подання до Конституційного Суду, підписалися 46 депутатів від фракцій “Голос” і “Європейська солідарність”, а також декілька мажоритарників, які є позафракційними. Депутати з інших фракцій, зокрема від “Слуги народу”, відмовилися підписувати його, але це не критично, тому що 46 підписів цілком достатньо”, – зазначила Інна Совсун.

На уточнювальне запитання, коли саме депутати відправили це подання до КС, Совсун повідомила, що це сталося “вчора або позавчора”.

Раніше прес-служба партії “Голос” повідомила, що Офіс генпрокурора України за заявою партії відкрив кримінальну справу про кнопкодавство під час голосування за міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

“Це кримінальний злочин, передбачений статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування цього злочину доручено провести Державному бюро розслідувань. Передані Офісу генпрокурора матеріали свідчать про те, що карта депутата від “ОПЗЖ” Григорія Суркіса проголосувала “за”, хоча його не було в залі Верховної Ради”, – зазначалося в повідомленні.

17 грудня 2020 року Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі