Птахи, що досі не відлетіли у вирій, прогнозують швидке настання весни в Україні

01 січня 2022, 15:05 Світ тварин
Share Button
Ілюстративне фото
Йдеться насамперед про бакланів та повзиків.

Цікаву поведінку птахів зауважив український орнітолог та природоохоронець Віталій Грищенко. Думками щодо цього він поділився на своїй фейсбук-сторінці.

“Баклани, схоже, знають прогноз погоди краще за нас”, — йдеться в дописі орнітолога.

За словами дослідника, біля Канівської ГЕС, що на Черкащині, зараз перебуває близько 400 цих птахів. І відлітати вони нікуди не збираються.

“Опори старого мосту і купи каменів нижче греблі чорні від них. Таке скупчення бакланів тут о цій порі бачу вперше. Раніше основна маса зазвичай до кінця грудня відлітала, залишалися тільки одиниці – найбільш бідові”, — зауважує Віталій Грищенко. 

А втім, швидку весну відчули не лише баклани. У Канівському природному заповіднику орнітолог також помітив повзика. До речі, відомо, що це дуже галасливий птах.

“От і повернуло на весну. Чи не найпершими це відчувають птахи. Сьогодні вранці в лісі по-весняному свистів повзик”, йдеться в дописі природоохоронця.

Довідка

Повзик звичайний — птах ряду горобцеподібних. В Україні осілий і кочовий птах, зустрічається на Поліссі, у лісостепу й у Карпатах, зазвичай у листопадних лісах та паркових насадженнях. Гніздиться в старих деревах, уникає молодих посадок і хвойних гущавин, нерідко осідає поблизу людини — у містах, селах, старих парках і садах.

Баклан великий — водно-болотний птах. В Україні гніздиться майже на всій території. У континентальній частині гніздування приурочене до великих водойм з достатньою кормовою базою та риборозплідних ставків. Під час міграцій трапляється на більшій частині суходолу; зимує біля морського узбережжя, у пониззях Дніпра, Дунаю та Дністра.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі