Путін може анексувати Білорусь завтра, якщо захоче – історик

14 вересня 2020 Політика
Share Button
Фото: Reuters
Часу у глави Кремля на окупацію Білорусі не так вже й багато, переконаний історик Юрій Фельштинський.

У президента Білорусі Олександра Лукашенка немає майбутнього, як не було його у Мілошевича. Проте аншлюс Білорусі Росією – це, як не сумно, прерогатива Росії. Путін може анексувати Білорусь завтра, якщо захоче. Заступитися за цю країну ніхто не зможе, заявив дослідник новітньої історії Росії, доктор історичних наук Юрій Фельштинський.

Про це пише Главред.

“У Лукашенка немає майбутнього, як не було його у Мілошевича. Але аншлюс Білорусі Росією – це, як не сумно, прерогатива Росії. Путін може анексувати Білорусь завтра, якщо захоче. Заступитися за цю країну ніхто не зможе. Звичайно, буде опір. Звичайно, будуть жертви. Звичайно, буде засудження Росії Євросоюзом (за мовчазної підтримки Путіна Трампом). Однак врятувати Білорусь буде неможливо”, – розповів історик.

За його словами, Лукашенко сьогодні взагалі нікого не цікавить — ні Євросоюз, ні Путіна.

“Але незалежна Білорусь – гарантія європейської безпеки, оскільки є буфером між Росією і НАТО. З тієї ж причини Білорусь – плацдарм для російського вторгнення до Східної Європи. Ця банальна істина відома всім, хто хоч раз подивився на європейську карту”, – додав він.

Також Фельштинський підкреслив, що часу у Путіна на окупацію Білорусі не так вже й багато.

“На все це накладаються американські президентські вибори 3 листопада. Якщо Трамп програє, Путіну слід поквапитися з окупацією Білорусі. Якщо Трамп залишиться на другий термін – можна не поспішати”, – підсумував він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі