Путін відвідає окупований Крим

04 листопада 2021, 07:00 Політика
Share Button
Фото з офіційного сайту Кремля
Візит повинен відбутися сьогодні, 4 листопада.

Президент Росії Володимир Путін збирається відвідати тимчасово окупований Крим. Про це повідомив його прессекретар Дмитро Пєсков, інформують росЗМІ. 

Господар Кремля планує взяти участь “у святкових заходах у Севастополі з нагоди Дня народної єдності”.

Довідка

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про “приєднання” Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі