Рада планує збільшити розмір аліментів на дитину, що стягуються з родичів

02 березня 2021 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Верховна Рада 2 березня у першому читанні підтримала збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів.

“За” відповідний Закон “Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів)” проголосувало 253 народних обранці.

Проєктом Закону пропонується внести зміни до частини другої статті 272 Сімейного кодексу та законодавчо закріпити мінімальний розмір аліментів, що підлягає стягненню на дитину з інших членів сім’ї та родичів не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

“Йдеться про аліменти, що стягуються з дідуся, бабусі, рідних братів, сестер і в разі, якщо в малолітніх та неповнолітніх дітей немає матері, батька, або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання”, – пояснила на засіданні парламенту голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Рябуха (фракція “Слуга народу”), передає ТСН.

Варто зазначити, що наразі за чинним законодавством мінімальний розмір аліментів складає 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Нагадаємо, що від 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років складає 1921 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2395 грн.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі