Рада посилила відповідальність за підробку паспортів

03 грудня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Верховна рада підтримала внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут та підроблення документів, що посвідчують особу чи підтверджують громадянство України

Відповідний законопроєкт №3946 на засідання 3 грудня ухвалили 264 депутати, інформує Суспільне.

Також документ передбачає посилення відповідальності за незаконні дії щодо документів, які посвідчують спеціальний статус особи, а також свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та/або використання завідомо підроблених таких документів.

Відповідно до пояснювальної записки, метою прийняття законопроєкту є врегулювання питань, пов’язаних з виокремленням та чітким визначенням предмета кримінального правопорушення.

Відтепер викрадення чи привласнення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також умисне незаконне заволодіння ними в будь-який інший спосіб каратиметься арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Використання завідомо підроблених документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, каратиметься арештом на термін до шести місяців або обмеженням волі на термін від трьох до п’яти років.

За підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також придбання, збут або інша передача таких підроблених документів, передбачатиметься арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на термін до трьох років.

Перелічені вище дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, чи службовою особою з використанням службового становища, каратимуться позбавленням волі на термін від трьох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі