Рада ухвалила за основу закон про реформу СБУ

28 січня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Верховна Рада під час засідання ухвалила за основу закон президента Володимира Зеленського про реформу Служби безпеки України. «За» проголосували 285 нардепів.

Про це повідомив Сергій Лещенко у своєму Телеграм-каналі.

Законопроєкт у доопрацьованому вигляді підтримала переважна більшість депутатів “Слуги народу” (200 голосів), всі присутні депутати фракцій “Голос”, “Європейська солідарність”, групи “Довіра”, а також частина представників ОПЗЖ.

Реформування Служби безпеки України є одним з критеріїв зближення України до НАТО, проєкт отримав також загалом позитивний відгук експертів цих структур, але потребує суттєвого доопрацювання для ухвалення в цілому.

Зазначимо, реформа, у разі остаточного схвалення, передбачає перетворення СБУ з правоохоронного на  контррозвідувальний орган. Зокрема, СБУ позбудеться повноважень в сфері економіки та боротьби з корупцією, а після 2024 року – якщо ця норма не буде змінена під час другого читання – повністю позбудеться функцій досудового слідства.

Також передбачені суттєве скорочення чисельності служби та її демілітаризація – співробітники більшості підрозділів матимуть не військові, а спеціальні звання.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі