Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо реформи органів прокуратури

29 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Документ підтримали понад 250 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5157 “Про внесення змін до розділу II “Прикінцеві і перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури” щодо окремих аспектів дії перехідних положень”. За документ проголосували 253 народних депутатів, повідомляє сайт ВР.

“Метою законопроєкту є необхідність урегулювання питань, пов’язаних із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України”, – йдеться у пояснювальній записці.

Проєкт закону передбачає безальтернативну обов’язковість атестації для того, аби стати прокурором в Офісі генпрокурора, обласній чи окружній прокуратурі, у тому числі у разі поновлення на посадах за рішеннями судів.  Для цього документ пропонує розширити перелік суб’єктів, які мають проходити атестацію.

Крім того, документ передбачає законодавчі механізми завершення добору та дисциплінарного провадження, розпочатих до 1 вересня 2021 року.

У законопроєкті також йдеться про постійність дії кадрових комісій ОГП та обласних прокуратур, які забезпечують проведення атестації прокурорів.

Документ пропонує відновити дію положень Закону України “Про прокуратуру” в частині формування складу відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та надати право генпрокурору приймати рішення про скликання всеукраїнської конференції прокурорів. У випадку скликання такої конференції пропонується надати генпрокурору або його першому заступнику чи заступнику право її відкриття.

“Це дасть змогу скликати та провести всеукраїнську конференцію прокурорів, а також скликати з’їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ і призначити членів Ради прокурорів України, членів відповідного органу, що здійснює дисциплінарні провадження, затвердити відповідні положення”, – йдеться у пояснювальній записці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі