Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо розвитку інституту старост

02 березня 2021, 14:30 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост».

Документ підтримали 273 народні депутати, пише ZN.ua.

«Проєктом Закону пропонується удосконалення правового регулювання  інституту старост задля подальшого його розвитку», – йдеться у пояснювальній записці.

Документ визначає, що старостинський округ – це частина території ОТГ, в межах якої розташовані один або декілька населених пунктів, крім адміністративного центру такої громади, визначена сільською, селищною, міською радою для  надання відповідних послуг жителям такого округу та забезпечення представництва їх інтересів старостою.

Законопроєкт пропонує, щоб старосту затверджували сільська, селищна, міська рада на термін її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Вносити кандидатуру пропонується за результатами громадського обговорення, проведеного у межах відповідного старостинського округу.

У проєкті закону йдеться про те, що староста працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, навіть на громадських засадах. Виключенням може бути викладацька, наукова та творча діяльність у позаробочий час. Також староста не може бути підприємцем та отримувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Документ передбачає, що старостинський округ утворюється, як правило, у складі населеного пункту (населених пунктів), на території яких проживає не менше ніж півтори тисячі жителів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі