Рада ухвалила закон про національний спротив і збільшила чисельність ЗСУ

16 липня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Парламент остаточно ухвалив президентський законопроєкт №5557 про основи національного спротиву.

Документ урегульовує розвиток територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки громадян України до національного спротиву, йдеться на сайті ВР.

Також Рада підтримала законопроєкт №5558, який передбачає збільшення чисельності військових на 11 тис.: 10 тис. – для військ територіальної оборони і 1 тис. – для сил спеціальних операцій.

Сили територіальної оборони виводяться зі складу сухопутних військ ЗСУ і отримають окреме фінансування.

Глава комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич зазначив, що в умовах російської агресії територіальна оборона потребує урахування досвіду країн-членів НАТО.

Оновлення системи нацспротиву дозволить законодавчо врегулювати питання застосування зброї військовослужбовцями сил територіальної оборони ЗСУ і членами добровольчих загонів територіальної оборони.

Закон визначає такі поняття як “національний спротив“, “територіальна оборона”, “рух опору”, “добровольче формування територіальної громади” тощо.

За законом, складовими національного спротиву є  територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

Відповідні норми почнуть діяти 1 січня 2022 року.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі