Рада відхилила постанову щодо зниження цін на світло і розподіл газу

13 квітня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Верховна Рада відхилила постанову, якою пропонувалося знизити ціни на електрику та тарифи на послуги розподілу природного газу. "За" проголосували лише 197 народних депутатів.

Відповідне рішення нардепи ухвалили 13 квітня на позачерговому засіданні.

Так, згідно з проєктом постанови №4587 “про звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу”, уряд мав би повернути всі тарифи на електроенергію для населення, які діяли до підвищення 1 січня 2021 року, а також змінити механізм формування ціни на газ для населення.

Згідно з текстом документу, основною метою ухвалення постанови є встановлення справедливої та обґрунтованої вартості для споживачів електричної енергії та природного газу, вжиття заходів щодо забезпечення економічного балансу між інтересами українців та держави. Документом передбачається повернення всіх пільгових цін на електропостачання для соціально вразливих верств населення, а також споживачів з пільгами.

“Як наслідок, запровадження державного регулювання цін на комунальні послуги, витрати на які є доволі значними, призведе до формування справедливого тарифу та зменшення фінансового навантаження на споживачів таких послуг”, – йдеться в пояснювальній записці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі