Рада заборонила примусове виселення з житла боржників

17 квітня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Комітет парламенту з питань інтеграції України в ЄС підтримав законопроект про заборону на примусове виселення з житла і припинення надання житлово-комунальних послуг. Відповідний документ зареєстровано за номером №3097-2.

Про це повідомляється на офіційному порталі ВР.

Закон передбачає гарантії правильного нарахування споживачам житлово-комунальних послуг – вартості поставки природного газу, води, електричної, теплової енергії. Законопроект пропонує:

  • скасувати нарахування пені в разі несвоєчасної оплати квартплати
  • ввести мораторій на примусове виселення з житла, примусове стягнення житла, припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг

Крім того, в документі зазначено, що споживачі можуть розраховувати на компенсацію в десятикратному розмірі суми платежу, якщо в судовому або позасудовому порядку доведуть, що вартість, зазначена в отриманих ними розрахункових документах, завищена, нарахована з порушенням умов договору або закону.

«За висновками комітету, цей проект закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції», – йдеться в повідомленні.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі