Разумков розповів, чи збирається йти у президенти

02 листопада 2021, 07:56 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Ексспікер попередив депутатів про небезпеку їхньої ідеї щодо виборів.

Про можливість свого балотування у президенти України висловився на телеканалі “Україна 24” ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

На слова ведучого: “Ви ж не збираєтеся брати участь у виборах президента”, – Разумков відповів:

“Я хіба таке говорив? Я не говорив “ні”.

Разумков прокоментував той факт, що у цьому виборчому циклі складається унікальна ситуація: вибори до Верховної Ради відбудуться раніше, ніж президентські.

“Сьогодні я, на жаль, чую багато розмов, які почалися всередині парламенту, всередині монобільшості, і мені це дуже не подобається, що вибори потрібно перенести на 2024 рік. І можна звернутися до Конституційного суду чи щось змінити у Конституції… Я б не йшов цим шляхом, тому що, знаючи деяких моїх колег, вони так змінять Конституцію, що IX скликання Верховної Ради буде довічним, поки його вперед ногами не винесуть. Це погана історія. Так не можна робити. Якщо правильно все робиш — тебе знову оберуть. Неправильно робиш — тебе повернуть на вулицю, звідки ти прийшов”, — сказав він.

Політик нагадав, коли передбачено проведення виборів згідно з законом.

“У Конституції чітко прописано: вибори мають відбуватися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень. Іншого там немає. Єдиний випадок, який був в історії України, коли було трохи більше ніж п’ять років. Всі інші Ради працювали трохи менше. Не порушувати закон — це повинно бути законом для будь-якого політика чи чиновника. Я розумію, що краще посидіти ще рік у стінах Верховної Ради. Це ж зручно.

Але не можна міняти Конституцію чи підлаштовувати під себе Конституційний суд чи інші закони, щоб ще пів року носити з собою мандат і походити зі значком на лацкані. Не для того нас обирали. Якби ми йшли на вибори та говорили, що змінимо закон, щоб довше посидіти у Верховній Раді, я думаю, результати були б зовсім інші, і про монобільшість не йшлося б”, — сказав він.

Нагадаємо, Разумков заявив, що створює нову політичну силу.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі