Референдуми не зашкодять національним інтересам – Разумков

13 червня 2020 Відео, Політика
Share Button
Разумков
Фото: ІП Діло
Голова Верховної Ради України, Дмитро Разумков, вважає, що проведення референдумів в Україні не може шкодити державним і національним інтересам, питанню територіальної цілісності.

Про це він повідомив під час інтерв’ю головному редактору «Діла», Олегу Радику.

Закон про народовладдя висунутий президентом несе в собі якісь запобіжники? Ми розуміємо, що є загроза цілісності, маніпуляція громадською думкою. Слово «референдум» колись було позитивне, референдум про Незалежність, а зараз є спогади про лжереферендуми в лжереспубліках.

– Ви абсолютно правильно сказали. Референдум це правильне, гарне слово. Це одна з підстав того, що ми є незалежною державою. Якщо ж ми говоримо про те, що відбувалося в Криму чи на тимчасово окупованих територіях Донбасу – це не референдум. Одним з ключових питань референдуму є демократія і вільне волевиявлення. Там такого не було.

Той законопроект, який внесений, думаю, наступного тижня може бути розглянуто в першому читані, але до другого явно будуть якісь правки, пропозиції і він дещо зміниться. Референдум точно не має і не може шкодити національним інтересам, державним інтересам і питанням територіальної цілісності держави.

Думаю, і в рамках закону це неможливо, і в рамках громадянської позиції.

Фото: ІП Діло

Тобто певні запобіжники будуть?

– Так, звісно. Вони сьогодні вже є. По-перше, ми зараз говоримо про загальнонаціональний референдум. Ще будуть інші закони з пакету народовладдя, про це говорив і Руслан Олексійович Стефанчук (представник президента у Верховній Раді), і Володимир Олександрович Зеленський.

Будуть місцеві референдуми, там інша історія. На референдум не можна виносити питання податкової, тому шо ніхто податки платити не буде. Територіальна цілісність – також повинне бути табу. Він максимально буде налаштований на те, щоб захистити територіальну цілісність, а не піднімати питання, про які Ви сьогодні згадали.

Нагадаємо, 9 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про народовладдя, який покликаний покращити процедуру проведення загальнонаціональних референдумів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі