Резервні госпіталі. Чи готова Кам’янко-Бузька лікарня приймати хворих на Covid-19

25 березня 2020 Здоров'я
Share Button
Фото: Діло
Львівська ОДА визначила резервні госпітальні бази, на випадок загострення епідемії коронавірусу. До медичних закладів, що прийматимуть людей з підозрою на коронавірус, ввійшли два у місті Львові, один – у Винниках та шість районних лікарень.

Журналісти “Діла” навідались до однієї з них, у Кам’янці-Бузькій, аби поцікавитись на місці, яким є реальний стан справ у шпиталі.

Фото: Діло

Ми поговорили із заступником директора з медичної частини Кам’янко-Бузької ЦРЛ Марією Хабою.

Фото: Діло

– Як Ви готуєтесь до того, що можете стати резервною лікарнею?

– Згідно з наказом ми вже резервна лікарня. Але зараз хворих не приймаємо. Ще в п’ятницю ми виписали усіх хворих. Звісно є люди, які привикли сюди
звертатись, ми їх скеровуємо в інші заклади району. Якщо є важкі хворі, які потребують реанімації – в обласні лікарні. Бувають різні випадки, от пологи вже і тут, то ми можемо прийняти, поки ми ще не маємо хворих, імовірно інфікованих коронавірусом, ми можемо таких прийняти і максимально швидко перевезти до стабілізації стану.

Лікарня розрахована на 160 ліжок. Але якщо буде потрібна киснева підтримка – то ми можемо до 30-ти. Апаратів штучної вентиляції легень маємо всього сім, два з них є дитячими, вони не забезпечать дорослим повну підтримку дихання, тому маємо п’ять апаратів. Деякі ще потребують доукомплектування, але на разі вже всі робочі.

Фото: Діло

Засобів індивідуального захисту ми маємо до 20-ти наборів. Це є для початку. Пізніше ми будемо все це доукомплектовувати. Ми замовили, нам
шиють багаторазові костюми, які будуть дезінфікуватися, стерилізуватися, пратись і повторно використовуватись. Замовили одноразові, сама лікарня замовила за районні кошти, ще два тижні тому, але ще не отримали.

–  Чи багато людей звільнилось? Чи може на лікарняні пішли?

– Поки що в нас таких не було. Не звільнявся ніхто. Ті, що були на лікарняних – спеціально зараз немає таких, щоб ішли на лікарняні. Острах є такий як у всіх, але основне розуміти яка тактика, мати достовірну інформацію і доносити її до персоналу. Тоді питань якихось не виникає.

–  Скільки маєте карет швидкої допомоги?

– Карети швидкої допомоги до нас не належать, але ми маємо свої дві машини, які за потреби могли б залучити, якби були масові поступлення. Але на це ми поки що не розраховуємо, адже є спеціальні карети – це медицина катастроф, вони організовані.

Фото: Діло

Євген Міклушка,

ІП “Діло”

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі