Резервні госпіталі. Стебницька міська лікарня у повній бойовій готовності

06 квітня 2020 Здоров'я
Share Button
Фото: Діло
Це Стебницька міська лікарня, яка прийматиме пацієнтів з підозрою та інфекцією коронавірусу під час ІІ хвилі спалаху епідемії з усього Дрогобицького району Львівщини. Лиш зайшовши на територію лікарні – бачимо процес підготовки.

Чи не увесь персонал лікарні, від водіїв та прибиральників, до керівників відділень займаються благоустроєм та прибиранням території. Хтось виносить сміття, інші облаштовують квітники, треті – громадять листя.

Фото: Діло

Фото: Діло

А це інфекційне відділення лікарні, що першим прийматиме пацієнтів. Тут, бачимо, якраз тривають ремонті роботи.

Фото: Діло

Фото: Діло

“У нас відбувається косметичний ремонт лікарні, поки ми на карантині, поки пацієнтів у нас немає. У цьому відділенні буде здійснюватися прийом пацієнтів з коронавірусом або підозрою на коронавірус”, – заявила у коментарі “Ділу” в.о. головного лікаря Стебницької міської лікарні Наталя Стецик.

Читайте також: Резервні госпіталі. З Сокальської лікарні звільнились семеро лікарів, близько 30 у відпустці

За словами медика, є окремий вхід для медперсоналу, “приймальний покій, де вони будуть одягатися в протичумні костюми. Також є окремий захід і для пацієнтів, і є два поверхи інфекційного відділення на 35 ліжкомісць, де є боксовані палати.

Якщо ж палат знадобиться більше, то, зазначає лікарка, є терапевтичний корпус лікарні, також вивільнений від пацієнтів, він розрахований ще на 110 ліжкомісць. “Але якщо ущільнити і задіяти усі приміщення – то близько 200 пацієнтів ми зможемо прийняти. Медичних працівників в нас 267 осіб. Ми перебілювали стіни фарбою, яку зможемо потім продезінфікувати і прокварцувати. В нас є 13 функціонуючих старих точок (підведення кисню у палати – ред.) на першому поверсі, ми провели ще десять точок на другому поверсі. Зараз очікуємо на поставку кисневих кранів та зволожувачів, вони в нас в країні в дефіциті”, – додала Наталя Стецик.

Фото: Діло

Окрім того, зараз в інфекційному відділенні відбувається заміна киснепроводу, який є необхідним під час пандемії коронавірусу. Усі ремонтні роботи – коштом місцевих громад та меценатів.

“У нас є два наших ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень – ред.), вчора було доставлено ще один ШВЛ, також один переносний, яким ми зможемо користуватися при транспортуванні пацієнта. Маємо реанімобіль з кисневими балонами. Окрім того, у нас є 92 захисні костюми, довезли ще близько 100 костюмів, які можна буди дезінфікувати і обробляти. Є близько 250 штук одноразових захисних костюмів. Вчора нам привезли 16 000 пар захисних рукавичок, є запас медикаментів на 10-14 днів, є договір з аптекою, що в разі потреби нам доставлять необхідну кількість медикаментів. Я вважаю, що на місяць ми добре забезпечені”, – зазначає в.о. головного лікаря.

За словами медика, є заяви на звільнення, особливо від працівників старшого віку, від таких, що мають хронічні захворювання. Це, здебільшого, молодший медичний персонал, санітарки. “Усі працівники були відкликані з відпусток, з курсів. Ми в повній бойовій готовності”, – запевняє Наталя Стецик.

Фото: Діло

Фото: Діло

Фото: Діло

Фото: Діло

Вже сьогодні Стебницька лікарня повністю готова та укомплектована для прийому пацієнтів. На щастя, у Дрогобицькому районі поки немає кого госпіталізувати.

“Ми куруємо весь Дрогобицький район. За останні два тижні скеровано у Львівську інфекційну лікарню 11 осіб з підозрою на коронавірус, сьогодні з приємністю констатуємо факт, що жоден випадок не підтвердився, коронавірусу на даний момент в Дрогобицькому районі немає. На нашу вимогу ми почали отримувати списки (осіб, що повернулись з-за кордону – ред.) з Дрогобича, Стебника, Борислава і Трускавця по лінії прикордонної служби і по лінії лабораторного центру. Дублюємо списки, відбираємо, обдзвонюємо сімейних лікарів. Ми отримали експрес-тести, почали тестування таких осіб, що прибули з-за кордону.  Хочу запевнити, ті кілька заяв, що медики написали на звільнення, не впливають на наш ритм роботи”, – наголосив начальник відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міськради Володимир Чубар.

Працівники ДСНС розгорнули свій намет біля інфекційного відділення лікарні. Вона знадобиться лише у випадку надмірного напливу пацієнтів. Тут лікар зможе оглянути особу та прийняти рішення щодо необхідності госпіталізації або ж можливості домашньої ізоляції пацієнта.

Фото: Діло

Фото: Діло

Євген Міклушка,

ІП “Діло”

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі