Резніков розповів, як відбуватиметься перехід України на професійну армію

02 лютого 2022, 14:09 Армія, Життя
Share Button
Олексій Резніков
Усього на виконання положень з указу Зеленського дається чотири роки.

Міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував підписання президентом України Володимиром Зеленським указу про зміцнення обороноздатності країни. За його словами, це дасть зможу створити професійну армію та підготувати мобілізаційні резерви. Слова Резнікова цитує пресслужба Міноборони.

“Президент поставив завдання – виходячи з наших можливостей, запропонувати таку модель армії, щоб ні в кого у Кремлі навіть думки не виникало напасти на Україну… Щоб знизити ймовірність військових сценаріїв до мінімуму, нам потрібно не тільки сучасне озброєння, але й чисельна, професійна, вмотивована армія. Так ми зможемо утримувати в безпеці весь периметр державного кордону і потенційно небезпечні напрямки”, – зазначив глава Міноборони.

Резніков пояснив, що завдання з указу, що стосуються збільшення чисельності ЗСУ на 100 тисяч військовий та ймовірної відмови від призову на строкову службу, розраховані на чотири роки. 

“Щоб дати відсіч ворогу, нам потрібна професійна армія для стримування і формат підготовки мобілізаційного резерву. Президент доручив, і ми підготували бачення моделі, на першому етапі якої призов зберігається, проте в якості альтернативи вводиться короткострокова (три-чотири місяці) інтенсивна військова підготовка. Пройшовши таку підготовку, молоді люди не потраплятимуть під призов. Натомість вони отримають базові військові навички. З 1 січня 2024 року ми плануємо повністю замінити призов на короткотривалу інтенсивну підготовку, поступово збільшуючи обсяги залучених і підтримуючи їхні навички шляхом періодичних тренувань та зборів”, – розповів міністр, передає ZN.ua.

Резніков зазначив, що станом на сьогодні вже розроблено кілька моделей того, як можна буде виконати даний указ.

“Для реалізації зазначених кроків Уряд найближчим часом запропонує пакет необхідних законопроєктів і підзаконних актів. Ми сподіваємося на єдність українського парламенту у цих питаннях”, – сказав глава Міноборони.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі