Резніков розповів, за яких умов Україна дасть воду окупованому Криму

08 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна може постачати питну воду в окупований Крим, якщо зафіксують можливість гуманітарної загрози українським громадянам.

Про це повідомляє BBC News Україна.

За його словами, в такому випадку Україна могла б організувати гуманітарні конвої, які б забезпечили населення півострова питною водою.

«Цистернами, діжками, як завгодно. Три КПВВ (контрольні пункти в’їзду і виїзду на адмінмежі з Кримом – Ред.) є – Каланчак, Чонгар, Чаплинка, дороги є, повеземо. Забезпечимо Червоний хрест – під їхнім прапором, не проблема. Людей напоїмо», – сказав він.

Однак, за його словами, це станеться, якщо міжнародні місії зафіксують можливість гуманітарної загрози українським громадянам.

«Якщо дійсно моніторингова місія, міжнародна гуманітарна місія скаже: “Люди, треба допомагати», – сказав він.

У Криму спостерігається нестача прісної води: на півострові стрімко міліють водосховища. Через це російські окупанти обмежують постачання води жителям півострова.

До 2014 року близько 85% потреб Криму в водопостачанні забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України, проте після окупації півострова російськими військами його перекрили.

Через обміління водойм окупаційна влада підняла питання про відновлення урядом України водопостачання в Крим, скаржачись на «гуманітарну катастрофу».

Насправді дефіцит води в першу чергу відчувають російські війська і військові бази, а не населення півострова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі