Резніков закликає ЄС посилити санкції проти Росії

14 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Віцепрем‘єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков закликає Європейський Союз посилювати санкції проти Росії, щоб діяти на випередження для уникнення ескалації з боку РФ війни на сході України.

Про це він сказав під час онлайн-виступу на засіданні Комітету із закордонних справ Європейського парламенту на тему «6-та річниця Мінських домовленостей: обмін думками про досягнення та виклики, що попереду», пише Укрінформ.

«Зараз весь світ бачить масштаби концентрації російських військ біля наших кордонів. Ми вдячні представникам Європарламенту, які висловились на підтримку України… Якщо цивілізований світ дійсно хоче виключити сценарій масштабної ескалації сьогодні, потрібна інша динаміка дій… Якщо Росія побачить чітку позицію Європи, то розростання цієї війни не матиме шансу… Що необхідно, щоб захистити Європу від цієї війни?

По-перше – на випередження посилювати санкції проти Російської Федерації. Це дасть можливість для них відчути дійсну справжню позицію європейської спільноти», – сказав Резніков.

Також він наголосив на необхідності припинення проєкту «Північний потік-2», бо це не бізнес, а «російська енергетична зброя проти Європи».

Він також звернув увагу, що необхідно кардинально змінити ставлення до окупованого Криму, тому що Росія перетворила його на суцільну «військову базу з ядерним компонентом» і проводить свідому заміну населення – туди завезли приблизно 500-700 тисяч громадян з регіонів РФ, порушує права українців та кримських татар.

“Сьогодні до Криму перекинуто настільки потужне ударне угруповання, що воно повністю змінило баланс сил у Чорноморському басейні. Це пряма військова загроза для всіх країн регіону”, – сказав Резніков. Він також закликав європейських партнерів долучатися до Кримської платформи для координації міжнародних зусиль передусім у сфері захисту прав людини та відповідних санкцій.

Крім того, Резніков нагадав, що Україна не планує жодних дій військового характеру в Донецькій та Луганській областях, які можна було б тлумачити як привід до ескалації, проте «досвід останніх років свідчить, що Росії не потрібен привід, вони його можуть самі створити та зробити».

Резніков запевнив, що Україна має намір вирішувати ситуацію виключно політико-дипломатичним шляхом.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі