РФ заблокувала обговорення “формули Штайнмаєра” у ТКГ

14 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Член української делегації в Тристоронній контактній групі, журналіст Сергій Гармаш заявив, що Росія намагається заблокувати роботу підгрупи, відправивши туди терористку.

Про це він написав у Фейсбуку.

Гармаш сказав, що Майю Пирогову, яку в Україні засудили до 10 років за тероризм і оголосили в розшук, відправили в гуманітарну робочу групу ТКГ:

«Оскільки Пирогова одна, а робгруп… поки дві, то, заблокувавши гуманітарку, вони розблокували політичну. Правда, замість Пирогової там з’явився не менш колоритний «громадський експерт» — такий собі Бердичевський, але він принаймні поки не засуджений за терористичну діяльність».

За словами журналіста, основні зусилля РФ під час переговорів в ТКГ були спрямовані на те, щоб зірвати обговорення та імплементацію формули Штайнмаєра. Замість цього Москва і підконтрольні їй бойовики заявили, що хочуть обговорювати «план дій, представлений ОРДЛО».

Формула Штайнмаєра прив’язує імплементацію офіційним Києвом закону про особливий статус Донбасу до проведення в регіоні місцевих виборів за українськими законами і під наглядом ОБСЄ. Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович говорив, що «формула» вже прописана в законі Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

«Обговорення Києвом “плану дій” ОРДЛО означатиме визнання їх суб’єктності на переговорах, хоча вони не є ні стороною конфлікту, ні членом ТКГ. Цього Москва тільки й домагається вже восьмий рік», — наголосив Гармаш.

Він також зауважив, що в «інфоцентрах» на території України з’явилися заклики «проголосувати» на виборах до Держдуми РФ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі