РНБО може ввести санкції проти облгазів Фірташа – джерела

06 травня 2021 Економіка, Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Рада національної безпеки й оборони (РНБО) може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи (ОГТСУ) на 10 млрд грн за відібраний і не оплачений газ із ГТС в якості виробничо-технологічних витрат.

Про це повідомили LIGA.net два джерела, знайомих із планами РНБО – одне з оточення президента Володимира Зеленського, інше – з нафтогазової галузі.

У розпорядження LIGA.net потрапив внутрішній підрахунок ОГТСУ боргів облгазів за відібраний газ із газотранспортної системи протягом 2020-го і першого кварталу 2021 року. У документі зазначено, що за звітний період облгази нібито викачали газу з ГТС, не розплатившись, на 9,88 млрд грн.

Найбільші боржники – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем – 7,97 млрд грн.

Достовірність цього документа підтверджує пресреліз ОГТСУ від 6 травня, де вказано аналогічну цифру боргу. За даними оператора ГТС, з січня до березня 2021 року включно облгази нібито відібрали з “труби”, не розплатившись 1 млрд кубометрів газу. Це в 5,6 рази більше, ніж обсяги їх виробничо-технологічних витрат за 2020 рік.

“Такі величезні борги облгазів створюють реальну загрозу фінансовій стабільності Оператора ГТС, відповідно загрозу енергетичній безпеці України. Тому РНБО включилося в процес. До того ж, фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку Газпрому, який всіма силами лобіює Північний потік-2”, – заявив співрозмовник із нафтогазової галузі, що побажав залишитися анонімним.

Він очікує, що відповідне рішення РНБО може прийняти вже завтра, 7 травня. Однак які санкції можуть загрожувати облгазам від РНБО, йому невідомо.

Про майбутні плани РНБО також повідомив співрозмовник, близький до президента Зеленського. За його інформацією, РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення – від попередження до заморожування активів і націоналізації з подальшою реприватизацією.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі