РНБО наклала санкції на російських творців фейкового сайту президента України

17 липня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Під прикриттям президентського ресурсу поширювалося шкідливе програмне забезпечення.

Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо російської установи, яка створила фейковий сайт президента України.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив на брифінгу після засідання Радбезу у п’ятницю, 16 липня.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації заблокувала шахрайський президентський ресурс цього тижня. За допомогою сайту поширювалося шкідливе програмне забезпечення, призначене для пошуку й ексфільтрації документів.

“Сьогодні було ухвалено рішення стосовно установи з Російської Федерації, яка створила дубляж сайту президента України. Ми на цю установу сьогодні наклали санкції на засіданні РНБО”, – повідомив Данілов.

Довідка

Як повідомляли у Держспецзв’язку, посилання на фейковий сайт президента України розповсюджувалися через фішингові листи. За інформацією урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, з фейкового веб-сайту розповсюджувалося шкідливе програмне забезпечення OUTSTEEL.

Сайт імітував офіційне інтернет-представництво глави держави, однак якщо користувач відкривав розділ “Повний список високооплачуваних вакансій”, на його пристрій завантажувався файл “756285df0c8b81cf14ad3463a57d33ed.xll” – шкідлива програма LOADJUMP.

скріншот фейкового сайту, cert.gov.ua

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі