Роботи учасників ЗНО через брак грошей перевіряли один раз замість двох

16 червня 2021 Трафунки
Share Button
Ілюстративне фото
Цьогоріч роботи учасників Зовнішнього незалежного оцінювання перевірялися лише один раз і одним педагогом, хоча в минулі роки застосовували "подвійну перевірку".

Зменшити кількість екзаменаторів для перевірок тестів вирішив Український центр оцінювання якості освіти через нестачу грошей, що виникла, зокрема, через підвищення окладів педагогів, йдеться на сайті УЦОЯО.

Рішення про “одинарну” перевірку ухвалили ще декілька місяців тому, але тільки тепер воно викликало обурення у соцмережах.

В УЦОЯО повідомили, що така зміна – законна, оскільки методику перевірки робіт визначає сама організація і не потребує погодження з міністерством.

Водночас Іванна Коберник, співзасновниця ГО “Смарт освіта” та “Батьківський контроль”, вважає винним у ситуації Міністерство освіти і науки, уряд та народних депутатів, пише УП.

“Це, звісно, дуже благородно, що Український центр оцінювання якості освіти взяв всю відповідальність на себе за те, що цього року тестові роботи учасників ЗНО проходять одну перевірку, а не дві.

Але правда полягає в тому, що це вимушений крок “по бідності”, точніше – через недбалість МОН, уряду і народних депутатів.

Бо з моменту ухвалення бюджету-2021 було відомо: в держбюджет закладено НЕДОСТАТНЬО коштів на проведення ЗНО-2021. УЦОЯО говорив про це всім, кому міг – уряду, депутатам, МОН. Всім було все одно”, – обурюється Коберник у Facebook.

За її словами, УЦОЯО ще в грудні запропонував законопроект про звільнення випускників 21-го року від ДПА.

“В разі завчасного ухвалення такого рішення менше випускників реєструвалося б на тестування, це вимагало б друку  меншої кількості тестових зошитів, меншої кількості пунктів тестування, меншої кількості інструкторів.

І, звісно, залишилися б  достатньо грошей на екзаменаторів і двоетапну перевірку робіт”, – пояснює експертка

Але депутати ту пропозицію проігнорували і скасували ДПА лише у квітні, коли на нього вже зареєструвалися всі випускники-2021.

“На всю кількість зареєстрованих були надруковані зошити, значна частина яких пішла у смітник, а пункти тестування в дні зно працювали напівпорожні”, – розповідає Коберник.

Раніше два екзаменатори по черзі перевіряли відповіді у завданнях відкритої форми з математики, української мови і літератури та іноземних мов.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі