Російський суд вирішив видати Україні ветерана “ополчення Донбасу”

02 грудня 2021, 22:45 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Олег Снідінов був ополченцем ЛНР з перших днів бойових дій в Україні.

Жовтневий районний суд міста Липецька засудив до примусового видворення з Росії учасника бойових дій на Донбасі Олега Снідінова. 

Його було затримано співробітниками ФСБ 18 листопада 2021 року в Липецьку, після чого відправлено до міста Грязі та здано поліцейським.

Як повідомив адвокат Олександр Проскурін, правоохоронці провели огляд речей і самого Снідінова, завдавши йому кілька ударів, забрали кошти та відвезли до місцевого відділу поліції. Відносно нього було складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 20.1 (“Дрібне хуліганство”) та ч. 2 ст. 6.9 КоАП РФ (“Споживання наркотичних засобів та відмова від медичного огляду”).

Відповідно до ч. 2 ст. 6.9 КоАП РФ, якщо іноземний громадянин, якого підозрюють у споживанні наркотичних або психотропних речовин, відмовляється від законної вимоги поліції про проходження медичного огляду, йому загрожує арешт на 15 діб або штраф у розмірі до п’яти тисяч рублів та адміністративне видворення за межі РФ.

Захисник ополченця висвітлив деталі цієї справи: за словами Олександра Проскуріна, його підзахисний пройшов тест на алкоголь, а від здачі на наявність в організмі заборонених препаратів відмовився за порадою поліцейських.

Суддя ухвалив рішення про примусове видворення Снідінова з Росії, відмовившись застосовувати положення ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, відповідно до яких кожен має право на повагу до його особистого та сімейного життя та втручання з боку публічної влади у здійснення цього права неприпустимо.

В Україні на учасника бойових дій на Донбасі чекає смерть, упевнений адвокат. Він готується оскаржити небезпечний судовий вердикт.

Апеляцію розглядатиме Липецький обласний суд вже цього тижня.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі