Росія може планувати для України повторення “грузинського сценарію” – Таран

14 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото Міноборони
Міністр оборони України Андрій Таран обговорив безпекову ситуацію на українських кордонах з послом Франції Етьєном де Понсеном. За його словами, Росія цілком може піти на відкриту збройну агресію проти України.

Як повідомляється на сайті Міноборони, Таран детально поінформував співрозмовника про суттєве загострення ситуації на Донбасі та нарощування Росією військового потенціалу біля українських кордонів та в окупованому Криму.

За його словами, уперше з часів розпаду Радянського Союзу зафіксовано розгортання поблизу українських кордонів передових командних пунктів та розгалуженої системи управління військами РФ. Як наголосив міністр, така концентрація російських військ на Півночі, Сході та Півдні України загрожує не лише безпеці України, але й стабільності в Європі.

“Ми не можемо дозволити собі недооцінювати ситуацію і цілком свідомі, що Росія здатна планувати для України повторення грузинського сценарію 2008-го року. Для цього можуть бути використані провокації для звинувачення Збройних Сил України у нападі на мирне населення, тим більше, що вже понад 400-м тисячам осіб на окупованих територіях видано російські паспорти, — зазначив Андрій Таран.

На його переконання, надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО могло б стати для Москви потужним сигналом про неприпустимість агресії. В цьому Київ розраховує і на позицію Франції, як члена Альянсу.

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен пообіцяв довести отриману інформацію до Президента Емануеля Макрона. Він також висловив сподівання, що переговори лідерів двох країн виправдають очікування.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі