Росія намагається відмовити інші країни брати участь у Кримській платформі – Кулеба

21 червня 2021 Політика
Share Button
Дмитро Кулеба
Кримська платформа є політичною зброєю України по захисту територіальної цілісності та її відновлення у кордонах, яку Росія намагається дискредитувати всіма можливими способами, докладаючи зусиль, аби країни не брали в ній участі.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав під час спілкування з журналістами за результатами дипломатичного форуму в Анталії, повідомляє Укрінформ.

«Кримська платформа – це політична зброя України для захисту нашої територіальної цілісності та її відновлення у кордонах… Росія всіма можливими способами дискредитує Кримську платформу та докладає зусиль, аби країни не брали в ній участі», – сказав Кулеба.

За його словами, Росія розглядає Кримську платформу в той самий спосіб, що й продаж зброї Україні: відмовляють всіх, кого можуть. Попри це вже є багато підтверджень участі в саміті Кримської платформи на рівні президентів, голів урядів та міністрів закордонних справ. Очікується ще більше.

Міністр наголосив, що Туреччина була серед перших країн, які висловили підтримку Кримській платформі.

«Не думаю, що є ближчі друзі з питань Криму, ніж Україна та Туреччина. Ми ті нації, які турбуються про цю територію, людей, які історично її населяють – про кримських татар, їхню культуру та відродження нації. Тому співпраця Києва та Анкари з цих питань є дуже природнім процесом. Це не лише про політику, це також про турботу по відношенню до тих кримських татар, які були вимушені покинути півострів після російської агресії», – сказав Кулеба.

Він нагадав про реалізацію спільного проєкту України та Туреччини з будівництва житла для кримських татар.

Як повідомлялося, саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі