Росія перейшла від гібридної війни до прямого відторгнення ОРДЛО від України

18 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Україна має унікальний шанс, щоб звинуватити Росію у виході з Мінських угод, зазначив Руслан Осипенко.

Голосування жителів окупованих районів Донбасу на російських виборах свідчить, що Росія перейшла до відкритого відторгнення ОРДЛО від України.

Про це заявив в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” український дипломат Руслан Осипенко, коментуючи вибори до Держдуми РФ.

За його словами, не визнавати підсумки російських виборів – це для України замало.

“Сьогодні Україна має унікальний шанс для того, щоб сказати, що фактично Росія вийшла з Мінських угод. Цей шанс треба використати. Що для цього практично треба зробити? Дві заяви. Перша заява – МЗС до всіх наших закордонних партнерів, до всіх міжнародних організацій, з якими ми підтримуємо відносини, про те, що Росія фактично використовує українських громадян на окупованих територіях у своїх політичних виборах. Вона підриває мінський процес, тому що логіка мінського процесу – повернення цих територій, цих громадян в Україну. Росія рівно протилежні речі робить, тому це для нас шанс і вікно можливостей зробити такі заяви. Друга заява має бути Верховної Ради для того, щоб показати, що виконавча гілка влади й законодавча одночасно звертаються з заявою, щоб зафіксувати в історії факт того, що Росія цими діями ставить крапку на Мінських угодах”, – пояснив дипломат.

Як підкреслив Осипенко, недостатньо говорити, легітимна чи нелегітимна Дума – “сьогодні більші речі творяться”.

“Росія фактично перейшла від гібридної війни, де вона переховувала своїх військових і казала, що їх немає, до прямих дій з відторгнення окупованих регіонів від України. Тому це має бути зафіксовано політично – і для історії, і для наших міжнародних партнерів”, – заявив він.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі