Росіяни нищать українські бібліотеки та спалюють книжки

25 травня 2022, 14:25
Share Button
Фото: умовне
Росіяни пошкодили або зруйновали майже 60 бібліотек, майже 4 тисячі бібліотек опинилися на тимчасово окупованій території.

Як повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, найбільших руйнувань зазнали Чернігівська бібліотека для юнацтва, Донецька бібліотека для дітей, Макарівська публічна бібліотека, а також бібліотека ім. Короленка у місті Харкові – одне із найстаріших і найбільших книгосховищ в Україні. 

Крім того, зараз нічого невідомо про ситуацію щодо 20 бібліотек у Маріуполі.

Уповноважена зазначає, що на тимчасово окупованих територіях російські війська нищать не тільки споруди, у яких розміщені бібліотеки, але й українські книжки, зокрема підручники з історії та української літератури. Так звана “воєнна поліція” вилучає українську художню та історичну літературу з бібліотек на територіях Луганської, Донецької, Херсонської областей. 

“Такі дії агресора порушують статті 4 та 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду це воєнний злочин”, — наголосила Денісова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі