Росіяни цілеспрямовано нищать книги, надруковані українською мовою

13 травня 2022, 16:49 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
"У нас є десятки свідчень про те, що абсолютно свідомо знищується вся література українською мовою", - сказав Микола Потураєв.

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп «Слуги народу» Микита Потураєв заявив, що окупанти цілеспрямовано нищать усю літературу українською мовою в тих чи інших населених пунктах України.

Про це Потураєв сказав на брифінгу «Протидія російській пропаганді» у медіацентрі Україна.

«У нас є десятки свідчень про те, що абсолютно свідомо знищується вся література українською мовою. Тобто, поки вони там, то знищують усе: підручники, дитячі книжки, художню та наукову літературу. Якщо вони бачать українську мову, українські літери – це все пусте, як нацисти себе поводили, так і ці», – цитує Потураєва «Укрінформ».

За його словами, не краща ситуація із пам’ятниками, адже це для загарбників як своєрідна мітка.

«Коли вони приходять, то ставлять маркер. Це Ленін. Я не знаю, звідки вони його беруть. Вони везуть його з росії. Це як вони пишуть десь на стіні пам’яток архітектури “Здесь был Вася”, а потім додають слово із трьох літер. Це саме такий процес. Це як у Бучі, в інших звільнених наших містах, коли вони просто екскременти свої залишають по кутках, в шухлядах, у шафах», – каже нардеп.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі