Розкрито резонансне викрадення екскерівника «Нафтогазвидобування». Деталі

25 лютого 2021 Кримінал
Share Button
Фото ілюстративне
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру п’ятьом особам, у тому числі організатору, у викраденні та катуванні екскерівника ПрАТ «Нафтогазвидобування», а на даний час народного депутата України IX скликання, а також у вимаганні грошей від його рідних (ст. 127, ст. 146, ст. 189 КК України).

За даними слідства, на початку 2012 року керівника провідної газовидобувної компанії Олега Семинського незаконно викрали і більше трьох років утримували в нелюдських умовах, систематично катували та вимагали від нього і його родичів сплатити неіснуючий борг у сумі 200 млн дол США.

Розслідуванням встановлено, що організатором злочинів є його колишній бізнес-партнер, народний депутат кількох скликань, який в минулому займав посаду Міністра транспорту та зв’язку України.

До скоєння злочинів він залучив декілька осіб, в тому числі представників криміналітету. Мотивами кримінальних правопорушень став перерозподіл прибутків від діяльності, а також акцій підприємства між його бенефіціарами.

Як повідомляє Сергій Лещенко, організатором викрадення визнаний Микола Рудьковський, колишній міністр транспорту і депутат від Соцпартії. Отримали підозри також Деркач (помічник Рудьковського), а також кримінальні авторитети  – Молдован, Салават, Мельник (на прізвисько Длінний). Також накладено арешт на 25 відсотків акцій компанії Нафтогазвидобування, які належать Рудьковському. Решта акцій належать Ринату Ахметову.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі