Розслідувач Bellingcat пояснив причину зриву операції із затримання «вагнерівців»

24 вересня 2021 Політика
Share Button
Операція українських спецслужб із затримання «вагнерівців» зірвалася через те, що її відклали. План перенесення операції був очевидно провальним від самого початку.

Про це заявив головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв в ефірі «Радіо НВ».

«Об’єктивно – видно, що було дві броні: з Білорусі до Туреччини і далі (фальшива, звісно) до Венесуели. Нові броні були зроблені на чотири дні пізніше. Джерела стверджують, що саме в цей період надійшов наказ відкласти операцію на три-чотири дні. Пояснювали таке зволікання необхідністю закінчити інші переговори з Росією … Сьогодні зрозуміло, що це був “рецепт невдачі”. Очевидно, що в Білорусі КДБ слідкує за кожним іноземцем … Можна було припустити, що якщо залишити на чотири-п’ять днів 33 чоловіків з військовим минулим, операція зірветься», – зазначив Грозєв.

Однак розслідувач вважає, що операцію не «злили» навмисно, а, ймовірно, йдеться про критичну помилку під час ухвалення рішення.

«Тут можуть бути легітимні, але помилкові дії. За найбільш невинного варіанту, можливо, адміністрація президента вирішила, що плюсів від цього сповільнення більше, ніж мінусів і ризиків. Нам здається це нелогічним і помилковим рішенням, але в той момент, можливо, комусь здавалося правильним. Тому не можна говорити саме про те, що хтось злив цю операцію, а скоріше – припустився тактичної і стратегічної помилки, але вона критична», – переконаний Грозєв.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі