Румунія почала продавати український газ

04 квітня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Оператор газотранспортної системи Румунії SNTGN Transgaz з квітня почав продаж потужності на точці міждержавного сполучення з Україною Орловка / Ісакча-1 на аукціонній платформі RBP.

У зв’язку з цим “Оператор ГТС України” на сторінці у Фейсбук, привітав румунських колег, висловивши надію на підписання угод про взаємодію і на інших точках з’єднання між країнами.

“ОГТСУ постійно і системно працює з усіма своїми колегами для того, щоб на кожному кордоні з Україною подібні практики стали реальністю і сприяли подальшій інтеграції українського і сусідніх ринків. Раді, що до Польщі і Угорщини зараз приєдналися румунські колеги. Це ще один крок до полегшення використання Трансбалканського газового коридору. Сподіваємося, що наші словацькі колеги підтримають тенденцію впровадження аукціонів ще до кінця 2021 року “, – зазначила директор із взаємодії з держорганами і міжнародними організаціями Ольга Белькова.

Слід зазначити, що розподіл потужностей на аукціонах є прозорим механізмом продажу послуг з транспортування природного газу, відповідно до Третього енергопакету ЄС. З 1 жовтня 2020 року ОГТСУ, як і всі країни ЄС, здійснює розподіл потужності по всіх точках міждержавного сполучення виключно шляхом проведення аукціонів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі