Саміт лідерів Нормандської четвірки замінять зустріччю міністрів

14 жовтня 2021 Політика
Share Button
Фото: 24 канал
Цього тижня був організований, можливо, останній у поточному році переговорний ривок в нормандському форматі з метою організувати зустріч на вищому рівні.

Лідери країн нормандського формату не змогли узгодити проведення саміту по Донбасу. Домовленості за підсумками зустрічі дворічної давнини в Парижі не виконані. Як повідомляє «Комерсант», вирішено обмежитися переговорами на рівні глав МЗС України, Німеччини, Франції та Росії, щоб вони, а не глави держав, проводили зустріч.

Як зазначається, 11 жовтня спочатку втрьох, у режимі відеоконференції, поговорили канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський. Потім німецький і французький лідери зателефонували російському президенту Володимиру Путіну.

Питання проведення саміту, який наприкінці кар’єри на посаді канцлера хотіла б встигнути провести в Берліні Ангела Меркель, було під час дискусій основним. Саміт згадується в пресрелізах офісу президента України і Кремля.

«Обговорено подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовка до проведення чергового саміту «нормандської четвірки», – повідомила українська сторона.

У російській версії про підготовку зустрічі не йшлося.

«Домовлено продовжити по відповідних каналах вивчення передумов до можливої організації в разі доцільності «нормандського» саміту», – поінформував Кремль.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі