СБУ опублікувала переговори Віктора Медведчука з російським чиновником

12 травня 2021 Кримінал, Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Зʼясувалося, що в справі про державну зраду одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука фігурує заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

В СБУ оприлюднили аудіозапис телефонної розмови, в якій, як стверджують у відомстві, брали участь український політик Віктор Медведчук і заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак. Про це під час спільного брифінгу з головою СБУ Іваном Бакановим заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова, пише Фокус.

В СБУ зазначають, що результати експертиз підтвердили автентичність голосу Медведчука на записі, а також його почерк у поправках до листа президенту Росії Володимиру Путіну від імені підприємства.

На аудіозаписі чути, що Медведчук і Козак обговорюють способи перереєстрації за російським законодавством розташованого в тимчасово окупованому Криму підприємства.

За словами Венедіктової та Баканова, йдеться про розробку родовища “Глибоке”, яке розташоване в Прикерченському шельфі Чорного моря, у виключній морській економічній зоні України. Ресурси цього родовища в грошовому еквіваленті становлять 38 мільярдів гривень.

Як повідомила Венедіктова, в 2015 році Медведчук і його спільник та однопартієць Тарас Козак передали російській стороні всю матеріальну й документальну базу цього родовища — за допомогою підприємства “Нові проекти”, яке контролює Медведчук.

сбу, скріншот, виктор медведчук, дмитрий козак

Венедіктова зазначила, що без допомоги Медведчука Росії знадобилися б роки для того, щоб отримати всю необхідну документацію з розробки родовища.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі