СБУ перевіряє «Укрексімбанк» за підозрою у фінансуванні тероризму

27 жовтня 2021 Кримінал
Share Button
Ілюстративне фото
Після журналістського розслідування «Схем» про багатомільйонний валютний кредит, виданий державним «Укрексімбанком» прокурор Офісу генерального прокурора відкрив провадження за статтею про «фінансування тероризму».

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Служби безпеки України. Про це у відповідь на запит “Радіо Свобода” повідомили в Офісі генерального прокурора України.

У прокуратурі зазначили, що провадження відкрили після звернень народних депутатів, які посилалися на матеріал програми «Схеми», де йшлося, що банк видав 60 млн доларів кредиту фірмам бізнесмена Сергія Брюховецького, чия компанія веде діяльність у «ДНР».

Водночас банк взяв під заставу київський ТРЦ SkyMall як гарантію повернення цих грошей. Однак в журналістському розслідуванні наголошувалося на тому, що його цінність сумнівна, бо за цей ТРЦ вже понад 10 років триває боротьба в кількох юрисдикціях.

Відомо, що Офіс генпрокурора відкрив провадження за ст. 258-5 «Фінансування тероризму, вчиненого організованою групою в особливо великому розмірі, що мало тяжкі наслідки» Кримінального кодексу України. За такий злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років і конфіскацією майна.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі