СБУ підозрює росіянина у катуванні мешканців Гостомеля

27 травня 2022, 03:30 Кримінал
Share Button
російський окупант
Служба безпеки України повідомила підозру військовослужбовцю зведеного підрозділу управління росгвардії у Кемеровській області рф Андрєю Хітрову.

Про це йдеться у тексті підозри, передає Судовий репортер.

3 березня 2022 Хітров в складі підрозділу, перетнувши кордон України, увійшов у смт Гостомель Київської області, де захопив квартиру в будинку по вулиці Свято-Покровська, 73Д.

Після окупації міста Хітров і його товариші (наразі невстановлені) почали незаконно обшукувати будинки, шукаючи представників ЗСУ і правоохоронців. Такі обшуки проходили по вулиці Пушкінській, 3 і Свято-Покровській, 73Д шляхом вибивання дверей і розбивання вікон.

Зокрема, 3 березня о 14 годині на вулиці Пушкінській, 3 двом жителям погрожували зброєю, роздягаючи догола. Після перевірки цих людей утримували в підвалі їх будинку. Утримуваних били прикладами по ребрах і ногах, відібрали два мобільні телефон, відмовляли в їжі і питній воді, імітували розстріли з метою залякування.

Того ж дня о 15 годині Хітров та інші російські військові перевіряли документи людей за адресою: вулиця Свято-Покровська, 73Д, погрожуючи зброєю і забираючи мобілки. Після перевірки близько 50 осіб утримували в підвалі будинку.

Свої дії Хітров і його спільники називали “фільтраційними заходами”.

Росіянина підозрюють у жорстокому поводженні з цивільним населенням, що є порушенням законів та звичаїв війни.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі