СБУ розповіла, звідки приходять масові повідомлення про мінування

21 січня 2022, 18:35 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Служба безпеки України вважає, що за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть Росія. Більшість неправдивих повідомлень про замінування приходять із сусідніх пострадянських країн або окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє СБУ.

Там вважають, що такими повідомленнями Росія хоче створити умови додаткового тиску на Україну, а також посіяти тривогу та паніку в суспільстві.

СБУ пояснює, що люди, які надсилають ці неправдиві повідомлення, намагаються робити це з використанням спеціального програмного забезпечення. Воно, на їхню думку, забезпечує анонімність. Проте українська спецслужба наголошує, що більшість повідомлень надіслали з території сусідніх пострадянських країн або тимчасово окупованих територій Донбасу.

Спецслужба пояснює, що відстежувати зловмисників вдається зокрема разом з іноземними партнерами завдяки проєктам міжнародної допомоги. СБУ наголосила, що “анонімні терористи” не зможуть уникнути відповідальності. Стаття 259 Кримінального кодексу передбачає покарання за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху.

За це загрожує від 2 до 6 років в’язниці. А якщо об’єктами неправдивого мінування стали важливі об’єкти інфраструктури, заклади охорони здоров’я або заклади освіти, то загрожує від 4 до 8 років в’язниці. Водночас якщо інформатор виявиться причетним до справжньої загрози вибуху, йому загрожуватиме до 12 років тюрми.

Протягом останнього тижня у низці регіонів України надходили повідомлення про нібито замінування станцій метро, аеропортів, будівель держорганів та навчальних закладів.

Якщо впродовж 2021 року правоохоронцям надійшло 1100 неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року станом на 21 січня їх уже було понад 300. Жодне з них після перевірок не підтвердилось. У Миколаєві та Черкасах через регулярні “мінування” школи навіть вирішили перевести на дистанційне навчання.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі