СБУ встановила особи «казаків», які воювали проти ЗСУ на Донбасі

20 січня 2022, 12:49 Війна на Сході
Share Button
СБУ встановила особи 13 ватажків і активних учасників так званого «Луганського округу донських козаків», вони воювали проти українських збройних сил у складі російських сепаратистів.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Правоохоронці зазначають, що раніше ці особи входили до складу однойменної громадської організації, яку зареєстрували до 2014 року. Згодом за матеріалами СБУ суд ухвалив рішення про її заборону і примусовий розпуск.

Уточняється, що зловмисники брали активну участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції у районах Луганська та Дебальцевого. Крім того, вони супроводжували «гуманітарні» вантажі з РФ для бойовиків, а також патрулювали населенні пункти на тимчасово непідконтрольній українській владі території регіону.

На даний момент задокументовано факти залучення озброєних учасників угруповання до охорони незаконних блокпостів в ОРДЛО. Там вони, серед іншого, зупиняли громадський транспорт і автомобілі місцевих жителів та здійснювали протиправні обшуки.

В СБУ підкреслили, що ватажки «козачого формування» зараз переховуються від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганщини. Відносно них розпочаті кримінальні провадження.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі