СБУ викрила шпигунів у Кабміні і Торгово-промисловій палаті

21 червня 2022, 10:57
Share Button
Фото: умовне
Російська агентурна мережа фсб вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади.

До цієї мережі входили посадовці Кабінету міністрів і Торгово-промислової палати. Операцію з виявлення мережі контррозвідка СБУ проводила в кілька етапів. Позаяк, у Києві затримали завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

Затримані передавали ворогу різну розвідінформацію — від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців. За завдання вони отримували від двох до $15 тисяч.

Урядовця росіяни завербували у 2012 році під час подорожі в росію, після чого він почав збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Копії секретних документів росіяни отримували через “звʼязкового” — одного з працівників Торгово-промислової палати.

“Звʼязкового” теж завербували у Москві співробітники 5 служби фсб. Інструктаж він отримував в окупованому Сімферополі. Готував його агент фсю Юрій Водолазкій.

Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх “звʼязковому” з ТПП, а той — далі в росію через зашифровані канали звʼязку.

Винагороду “звʼязковий” отримував під час зустрічей з кураторами, що відбувалися у Криму чи у третіх країнах.

Затриманим повідомили про підозру в державній зраді (ст. 111 УК). Суд відправив їх під варту.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі