СБУ затримала групу хакерів, від яких постраждали компанії Європи та США

18 лютого 2021 Кримінал
Share Button
Фото: СБУ
Фахівці з кібербезпеки Служби безпеки України заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання, від діяльності яких склали понад 80 мільйонів доларів збитків.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Операція проти хакерської групи проводилася разом зі спецслужбами США та Франції. З вересня 2020 року хакерам вдалося розповсюдити шкідливе програмне забезпечення на комп’ютерні системи понад 150 компаній країн Європи та США.

Зокрема, на території України зловмисники розповсюджували шкідливе програмне забезпечення Egregor. За його допомогою хакери:

  • здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній,
  • викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників,
  • викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок,
  • блокували роботу вебресурсів.

Після проникнення у комп’ютерні системи зловмисники вимагали значні суми грошей, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних.

Під час слідчих дій СБУ вилучила комп’ютерну техніку із вірусом Egregor, інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші докази. Учасникам та організатору хакерського угруповання було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів). Кримінального кодексу України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі