СБУ знешкодила агентурну групу, яка розвідувала позиції ЗСУ на півдні України

04 липня 2022, 12:54
Share Button
Фото: умовне
Під час операції в Миколаївській області затримали трьох агентів.

Як повідомили у СБУ, російську агентурну групу розвідувала бойові позиції та переміщення підрозділів Збройних сил України, а також геолокацію стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в причорноморських районах.

“Для маскування злочинних дій зловмисники залучали своїх близьких родичів та інших місцевих жителів як інформаторів. Отримані відомості учасники групи передавали своєму російському куратору у вигляді текстових повідомлень і фотоматеріалів з координатами. Для цього використовували заздалегідь відпрацьовані анонімні Телеграм-канали”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, агенти агітували людей підтримати окупантів та виправдовували їхні злочини. Таким чином вони намагалися розхитувати обстановку в регіоні та розширити коло своїх спільників.

Затриманим повідомили про підозру одразу за кількома статтями: ч. 3 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України), ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії російської федерації проти України) Кримінального кодексу України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі