Секретар РНБО заявив, що Іран навмисно збив літак МАУ

17 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що відмова Ірану надати повний доступ до розслідування обставин збиття літака МАУ переконала його в тому, що літак збили навмисно.

Про це він заявив канадському виданню Globe and Mail.

На думку пана Данілова, Іран збив літак ймовірно для того, щоб припинити військову ескалацію зі США.

“Іран не дозволяє нікому вивчати цю трагедію, і вони затримують або уповільнюють будь-які розслідування. Той факт, що вони самі проводять розслідування, – досить дивує, ввічливо кажучи”, – сказав пан Данілов у інтерв’ю виданню.

Він каже, що не вірить, що це сталося випадково: “Це було навмисно. Це була свідома атака”.

Українська влада погоджується з думкою пана Данілова. Але влада Канади, одного з найближчих союзників Києва, не підтримує таку позицію України, пише видання.

Втім, Канада продовжує засвідчувати невдоволення через розслідування іранською стороною, що звинувачує у збитті літака “людський фактор”.

Катастрофа сталася тієї ж ночі, коли Іран обстріляв американські бази в Іраку у відповідь на вбивство іранського генерала Касема Сулеймані за п’ять днів до того.

Військова криза, яка певний час загрожувала перерости у війну в регіоні, швидко вгамувалася після того, як в літак МАУ влучили дві ракети незабаром після його злету з тегеранського аеропорту.

Зазначимо, літак МАУ, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був збитий у небі над Іраном 8 січня 2020 року. Загинули всі 176 людей на його борту, серед яких були громадяни шести країн – Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі